AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Komunikaty

27 listopada 2019 11:47 | Komunikaty

Opieka zdrowotna nad uczniami

Szanowni Rodzice

Od września obowiązuje ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami, która nakłada na szkoły obowiązek prowadzenia w szkołach profilaktycznych działań zdrowotnych, promocję zdrowia i opiekę stomatologiczną.

Zadania te w naszej szkole będą realizowane na podstawie podpisanych porozumień z Gminnym Publicznym Zakładem Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wodzieradach i Gabinetem Stomatologicznym LUTDENT w Lutomiersku, ul. Dąbrowskiego 21, a Zespołem Szkół w Kwiatkowicach.

Poddanie sie opiece zdrowotnej w szkole w zakresie działań profilaktycznych nie jest obowiązkowe, ale w przypadku wyrażenia zgody wymagana jest forma pisemna. Dlatego wszyscy rodzice zostali zobowiązani do podpisania formularza, w którym taką zgodę wyrażają lub nie.

Wykwalifikowane pielęgniarki będą prowadziły prelekcje i pogadanki na temat profilaktyki zdrowotnej na terenie szkoły w ramach zajęć, ale na takie działania zgoda rodziców nie jest potrzebna.

Zabiegi medyczne, które w wyniku prowadzonych działań profilaktycznych będą zalecane, mogą odbywać się wyłącznie w obecności rodzica lub opiekuna prawnego i to już nie należy do obowiązków szkoły.

W przypadku zabiegów stomatologicznych należy, przed udaniem się na wizytę, ustalić termin z lekarzem.

Godziny pracy gabinetu stomatologicznego:

poniedziałek  13.00 - 18.00

wtorek           10.00 - 15.00

środa             8.00 - 13.00

czwartek        13.00 - 18.00

piątek           9.00 - 13.00

Telefon: 728 884 884

Godziny pracy ośrodka zdrowia w Wodzieradach są podane do wiadomości na terenie ośrodka lub można dowiedzieć sie telefonicznie.

telefon:043-677-33-11

W załącznikach znajdują się skany podpisanych porozumień, aby mogli Państwo zapoznać się z zakresem działań.

Anna Grzybowska

 

Przeczytano: 141 razy. Wydrukuj|Do góry