AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Komunikaty

22 maja 2019 13:00 | Komunikaty

Komunikat w sprawie zdrowego odżywiania

Szanowni Państwo

Zdrowie dzieci jest warunkowane przede wszystkim zdrowym odżywianiem. A z obserwacji wynika, że dzieci spożywają wiele produktów, które z pewnością zdrowe nie są. Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię informacyjną na temat promowania bezpieczeństwa w szkołach, w tym także dbania o zdrowie fizyczne.

Pod adresem:

https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

znajdą Państwo wiele informacji na ten temat. A zdrowie dzieci to dzieci odżywiane w mądry i właściwy sposób. Poniżej umieszczona zostaje treść maila do dyrektorów szkół, które zostały rozesłane przez właściwe kuratoria oświaty zachęcające do zwiększania swojej wiedzy na ten temat i uświadamiania wagi problemu.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
aktualne wyniki badań wskazują, że nadwagę i otyłość ma co piąty uczeń. Podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego Żywność, żywienie w prewencji i leczeniu postępy 2018 zostały omówione zagadnienia istotne dla wskazanej problematyki.
Jednym z kluczowych elementów prawidłowego podejścia do zmiany nawyków żywieniowych jest zmodyfikowana Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej - Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży (4-18 lat). Zawiera ona nowe zalecenia wzbogacone m.in. o higienę jamy ustnej oraz regularną kontrolę rozwoju fizycznego.
Instytut Żywności i Żywienia prowadzi stale aktualizowany portal pod nazwą Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. Jest tam dostępna zarówno Piramida dla dzieci i młodzieży, jak również artykuły opracowane przez ekspertów:
https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia/piramida-zdrowego-zywienia-i-stylu-zycia-dzieci-i-mlodziezy
* https://ncez.pl/abc-zywienia-/zasady-zdrowego-zywienia
Mając powyższe na uwadze, bardzo prosimy o upowszechnienie wśród społeczności kierowanych przez Państwo szkół/placówek, w tym rodziców dzieci i uczniów, aktualnych zasad dotyczących zdrowego żywienia i stylu życia.

Anna Grzybowska

Przeczytano: 236 razy. Wydrukuj|Do góry