AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Pedagog szkolny i logopeda

11 października 2016 21:13 | Pedagog szkolny i logopeda

Warsztaty z pedagogiem

W dniu 22 września 2016 r. wśród uczniów klasy I gimnazjum przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe na tamat „Jaki styl uczenia się jest moim sprzymierzeńcem?”.

Na początku zajęć uczniowie rozwiązali test, który ułatwił rozpoznanie dominującego stylu uczenia się. Okazało się, że zdecydowana większość gimnazjalistów w tej klasie przejawia wzrokowy styl uczenia się. W następnej kolejności uczniowie dowiedzieli się jak działa nasz umysł, za jakie funkcje poznawcze odpowiada prawa pólkula mózgu, a za co lewa. Na zajęciach omówione zostały cechy charakterystyczne dla poszczególnych stylów uczenia się, czyli wzrokowców, słuchowców i kinestetyków. Uczniowie poznali również metpdy efektywnej nauki.

 

W dniach 3 i 10 października 2016 r. wśród uczniów klasy IV szkoły podstawowej przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe. Tematy jakie poruszyliśmy to: „Z kulturą mi do twarzy” oraz „Kodeks zasad sprzyjający bezpieczeństwu i otwartości grupy”.

 

Rozmawialiśmy z uczniami na temat bezpiecznych i akceptowanych społecznie zachowań. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest zasadność istnienia przyjętych norm obyczajowych, dostrzegli związek pomiędzy naszą kulturą osobistą (zachowaniem) a postrzeganiem nas przez innych, omawiali podstawowe zasady kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego oraz określali niezbędne zasady właściwego zachowania się w szkole i poza szkołą.

 

Po przeanalizowaniu wszystkich wniosków, uczniowie klasy IV przystąpili do spisu zasad zwanego kodeksem klasowym. A efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii.

 

M. Olszewska


Przeczytano: 596 razy. Wydrukuj|Do góry

Warsztaty z pedagogiem