AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Nasze sukcesy

06 maja 2019 07:53 | Nasze sukcesy

Zwycięstwo drużynowe i indywidualne w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

29 kwietnia w SP nr 1 w Łasku odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Głównym celem turnieju jest poprawa warunków bezpiecznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz popularyzacja roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu.

Do eliminacji przystąpiły 3-osobowe drużyny w dwóch grupach wiekowych z 9 szkół powiatu łaskiego. Podczas Turnieju sprawdzony został poziom wiedzy z przepisów i zasad ruchu drogowego oraz umiejętność jazdy po torze przeszkód.

Zgodnie z regulaminem, do eliminacji w kategorii uczniów 10-12 lat, z naszej szkoły przystąpili uczniowie klasy V: Jakub Janiak, Samuel Lindner i Kacper Sompolski. Natomiast drugą grupę wiekową, powyżej 13 lat, reprezentowali uczniowie z kl. VII i III gimnazjum w składzie: Szymon Kołodziejczak, Dawid Zientala i Arkadiusz Urbański.

W finale w kategorii grupy młodszej nasza szkoła zajęła I miejsce!

Ponadto Samuel Lindner zajął I miejsce, a Szymon III w potyczkach indywidualnych, każdy w swojej grupie wiekowej. Za wybitne osiągnięcia w znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności pokonywania przeszkód podczas jazdy rowerem otrzymali atrakcyjne nagrody: za I miejsce rower, a za III –firmowy plecak i ochraniacze.

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, a zwycięska drużyna kolejny puchar, który dołączy do sporej już kolekcji szkolnej za różne osiągnięcia uczniów naszej szkoły.

Organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Łasku, a nagrody wręczyła p. Teresa Wesołowska, wicestarosta powiatu łaskiego. Sponsorami nagród byli m.in. wójtowie gmin z powiatu łaskiego. W tym gronie znalazła się także nasza gmina. Dziękujemy Pani Renatcie Szafrańskiej, Wójtowi Gminy Wodzierady, za udział finansowy w organizacji zawodów, w których od kilku lat zdobywamy laury. Podczas wręczania nagród, uczestnikom towarzyszył p. Florian Podębski, radny Rady Powiatu Łaskiego, któremu temat bezpieczeństwa i ochrony życia i zdrowia jest szczegolnie bliski.

Uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i umiejętności dbania o bezpieczeństwo własne i innych na drodze. A zwycięskiej drużynie życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 17 maja br na terenie WORD w Piotrkowie Trybunalskim.

Marzena Michalak

Przeczytano: 207 razy. Wydrukuj|Do góry