AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Nasze sukcesy

06 maja 2019 07:52 | Nasze sukcesy

Jakub Kujawiński został laureatem eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

XLII eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się w tym roku 26 kwietnia w miejscowości Piątek, która jest geometrycznym środkiem Polski.

Zorganizowane były przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Zarządu OSP RP województwa łódzkiego. Celem turnieju jest m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa.

Eliminacje odbyły się w trzech grupach wiekowych, a udział wzięło 66 uczniów reprezentujących 22 powiaty z terenu województwa. Powiat łaski reprezentował uczeń klasy VIII naszej szkoły, Jakub Kujawiński.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku eliminacji pisemnych Kuba uzyskał najwięcej punktów, co dało mu wejście do eliminacji ustnych, w których zajął I miejsce i ogólnie zwyciężył w II grupie wiekowej.

Warto przypomnieć, że to już kolejny sukces Kuby w historii naszej szkoły i gminy Wodzierady. Jak widać takie osiągnięcia wręcz zachęcają do ciężkiej pracy i dążenia do doskonałości.

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas 3-dniowych zawodów w finale centralnym, który odbędzie się za miesiąc w Złotym Stoku na Śląsku.

 

Marzena Michalak

Przeczytano: 186 razy. Wydrukuj|Do góry