AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Nasze sukcesy

31 marca 2019 19:05 | Nasze sukcesy

Najwyższe miejsce na podium w Turnieju Wiedzy Pożarniczej...to już nasza tradycja

28 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziejowicach odbyły się kolejne, bo już XX eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Konkurs miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W turnieju wzięło udział ponad 50 uczniów ze szkół z terenu powiatu łaskiego. Rywalizacja odbyła się w 3 grupach: grupa 1 - klasy I-VI SP, grupa 2 - klasy VII – VIII SP i III gimnazjum, grupa 3 – szkoły ponadgimnazjalne.

Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Mateusz Matysiak kl. IV, Dawid Zientala kl. VII oraz Martyna Matysiak, Julia Różycka i Jakub Kujawiński z kl. VIII.

W pierwszej części uczniowie pisali test składający się z 30 pytań zamkniętych, a następnie po pięciu najlepszych z każdej grupy rywalizowało w finale, gdzie uczniowie odpowiadali na 5 pytań przed komisją konkursową. W wyniku eliminacji ustnych uczniowie naszej szkoły, wzorem lat ubiegłych, ponownie zajęli czołowe miejsca:

I miejsce - Jakub Kujawiński kl. VIII

II miejsce – Julia Różycka kl. VIII

Finaliści zostali wyróżnieni dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi w postaci tabletu i drukarki bezprzewodowej. Jednak największą nagrodą, w opinii samych uczniów, jest duma i satysfakcja z własnych osiągnięć i motywacja do dalszej nauki.

Organizatorem eliminacji powiatowych była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łasku, a nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe.

Jesteśmy dumni, że Kuba już po raz trzeci będzie godnie reprezentować powiat łaski, naszą gminę i szkołę w finale wojewódzkim, który w tym roku odbędzie się 26 kwietnia w Piątku.

Całej naszej piątce uczniów dziękujemy za udział w tak trudnym konkursie i gratulujemy obszernej wiedzy, a Kubie życzymy powodzenia!

Marzena Michalak

Przeczytano: 185 razy. Wydrukuj|Do góry