AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Nasze sukcesy

12 kwietnia 2017 22:16 | Nasze sukcesy

Mamy podium na etapie wojewódzkim w turnieju wiedy pożarniczej

W piątek 07.04.2017 r. w Tuszynie odbył się  etap wojewódzki XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Powiat łaski na szczeblu wojewódzkim reprezentowali nasi uczniowie - Jakub Kujawiński w kategorii szkół podstawowych i Przemysław Podemski w kategorii gimnazjum. Najlepsi młodzi znawcy wiedzy pożarniczej z 22 powiatów zmagali się z trudnymi pytaniami testowymi i odpowiedziami ustnymi. Mimo, że dla Kuby był to debiut w konkursie pożarniczym, zadziwił wszystkich uzyskując najwięcej punktów z testu. Po części ustnej znalazł się na podium zajmując III miejsce! Natomiast Przemkowi w wyniku eliminacji pisemnych zabrakło zaledwie 1 punktu, by wejść do finałowej piątki.

Organizator turnieju, Związek OSP RP ufundował nagrody, dyplomy i pamiątkowe statuetki, które wręczał sam prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi, druh Jan Ryś. Podczas turnieju oprócz nauczyciela, który pomagał uczniom przygotować się do turnieju, uczniom towarzyszył Prezes Zarządu ZOSP RP w Wodzieradach - druh Florian Podębski, który zorganizował przejazd uczestników do PSP w Łasku, za co bardzo dziękujemy.

Kubie i Przemkowi gratulujemy osiągnięć w trudnym konkursie tematycznym na tak wysokim szczeblu i życzymy powodzenia w kolejnej edycji za rok.

Marzena Michalak

Przeczytano: 562 razy. Wydrukuj|Do góry