AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Nasze sukcesy

07 czerwca 2016 23:52 | Nasze sukcesy

Finał wojewódzkiego konkursu plastycznego

7 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje!". Głównym organizatorem konkursu był Oddział Regionalny KRUS w Łodzi, a współorganizatorami byli: Wojewoda Łódzki, Państwowa Inspekcja Pracy, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, ARiMR, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Państwowa Straż Pożarna, ARR, Policja w Łodzi.

W tym roku do konkursu zgłoszono 1000 prac. Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić 30 prac, w tym pracę naszego ucznia z klasy VI - Szymona Omiecińskiego. Jego praca była jedną z 15 wyróżnionych i nagrodzonych w drugiej grupie wiekowej - uczniów klas IV-VI.

Podczas uroczystego wręczenia nagród odbyła się prelekcja przedstawiciela Policji na temat zachowania bezpieczeństwa przez dzieci i młodzież. Odbył się też pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego. Policyjne i strażackie samochody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można było usiąść za kierownicą, zajrzeć do wnętrza wozu strażackiego lub zrobić zdjęcie.

Ogromne gratulacje dla Szymona. Znalazł się on w wąskiej grupie nagrodzonych. Ponieważ konkurs jest dla uczniów szkół podstawowych więc to dla Szymona ostatni udział. Za 3 miesiące zostanie uczniem gimnazjum. Dziękujemy za reprezentowanie szkoły w konkursie przez 3 lata i zawsze z sukcesem. Ale dla gimnazjalistów też są organizowane konkursy plastyczne. Wszystko przed nami...

I. Dąbrowska

Przeczytano: 652 razy. Wydrukuj|Do góry

Kolejny sukces Szymona Omiecińskiego w konkursie plastycznym