AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Nasze sukcesy

15 kwietnia 2016 20:57 | Nasze sukcesy

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "W trosce o nasze bezpieczeństwo"

Nasi uczniowie już po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Była to XVIII edycja tego konkursu.

W tym roku przebiegała  pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo” . Dotyczyła kształtowania prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki i zabawy. Promuje wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Konkurs miał na celu zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa.  Poprzez sztukę można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą wydarzyć się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.  Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Wszystkich prac plastycznych wpłynęło 149. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że wśród nagrodzonych znalazły się prace trzech naszych  uczennic:

Magdaleny Olejnik z klasy III Szkoły Podstawowej

Dominiki Gajda z klasy II Gimnazjum

Weroniki Świątczak z klasy III Gimnazjum

Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród rzeczowych wszyscy laureaci mogli zwiedzić Izbę Strażacką z wystawą sprzętu pożarniczego sprzed kilkudziesięciu lat, zapoznać  się z wyposażeniem samochodów gaśniczych. Przeprowadzony został również pokaz próbnego alarmu. Ponadto strażacy zaprezentowali różnorodność działań ratowniczo – gaśniczych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 I. Dąbrowska

Przeczytano: 571 razy. Wydrukuj|Do góry

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "W trosce o nasze bezpieczeństwo"