AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Nasze sukcesy

07 kwietnia 2016 18:07 | Nasze sukcesy

I miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Uczniowie gimnazjum: Przemysław Podemski, Krzysztof Rakoca i Martyna Olejnik wzięli udział w powiatowych eliminacjach OTWP.

Konkurs odbył się 31 marca 2016 r. w budynku OSP w Kwiatkowicach. Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP w Łasku, Starostwo Powiatowe w Łasku, Gmina Wodzierady oraz Komenda Powiatowa PSP w Łasku. Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości wiedzy z zakresu przepisów przeciwpożarowych.

Turniej przebiegał w dwóch etapach: pisemnej i ustnej. Przerwę między etapami wypełnił występ naszego gimnazjalnego kabaretu w wykonaniu uczniów klasy III oraz pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego przez jednostki OSP z gminy Wodzierady,

W finale w kategorii szkół gimnazjalnych znalazł się Przemysław Podemski, który zajął I miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę i powiat łaski na etapie wojewódzkim. Krzysztof Rakoca zajął IV miejsce. Obaj finaliści zostali wyróżnieni cennymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami z rąk Starosty Łaskiego, pani Teresy Wesołowskiej.

Gratulacjom i podziękowaniom w obecności Pani Wójt i Zarządu OSP RP z gminy Wodzierady nie było końca. Nasza szkoła czynnie włączyła się w przygotowanie tej uroczystości poprzez zapewnienie oprawy technicznej, plastycznej, artystycznej i muzycznej.

 

Marzena Michalak

Przeczytano: 559 razy. Wydrukuj|Do góry

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej