AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Nasze sukcesy

28 maja 2015 22:14 | Nasze sukcesy

Festiwal "Ratujmy nasze serca"

28 maja 2015 r. odbył się I festiwal piosenki o tematyce antytytoniowej w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu pt. "Ratujmy nasze serca”.

Organizatorami konkursu byłi: Starostwo Powiatowe w Łasku, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, zaś współorganizatorami Urząd Miejski w Łasku, Urząd Gminy w Sedziejowicach, Urząd Gminy w Widawie oraz Łaski Dom Kultury.

Poprzeczka postawiona była bardzo wysoko. Młodzi artyści przedstawiali własny utwór wokalny. Przedmiotem oceny jury była forma artystyczna, wartość merytoryczna piosenki, spsób przekazu, ruch oraz rekwizyty.

Uczennice z klasy II i III gimnazjum – Julita Wojciechowska, Adrianna Augustyniak i Patrycja Augustyniak zajęły III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Wokalistki otrzymały nagrody rzeczowe dla siebie i  upominki dla szkoły.

Nad przygotowaniami do konkursu czuwała p. Izabela Dąbrowska - nauczycielka muzyki i p. Marzena Łubińska - pedagog.

Na konkurs zaproszona została również grupa 14 uczniów z Gimnazjum, którzy zajęli I miejsce w konkursie powiatowym pod hasłem " HIV - opowiem Wam historię", który miał miejsce w grudniu, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Uczniowie przedstawili wówczas widowisko pantomimiczne, które zostało przyjęte z dużym uznaniem. I teraz zostali poproszeni, aby jeszcze raz powtórzyć swój występ. Nie zabrakło dreszczyku emocji a na zakończenie oklasków.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

M. Łubińska

Przeczytano: 686 razy. Wydrukuj|Do góry

Festiwal "Ratujmy nasze serca"