AAA
Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Nasze sukcesy

28 lutego 2015 18:26 | Nasze sukcesy

II miejsce w konkursie astronomicznym

W dniu 27.02.2015 r. Joanna Wójtowicz uczestniczyła w wojewódzkim finale konkursu \"Fascynujące zjawiska astronomiczne\" w Obserwatorium Astronomicznym w Łodzi. Uczniowie prezentowali swoje prace z zakresu astronomii. Asia miała przygotowaną prezentację pt. \"Obserwacje astronomiczne i elementy astrofotografii\" i wypadła rewelacyjnie, zajęła II miejsce niewiele ustępując swojemu rywalowi. Bardzo pewnie i z dużą swobodą prezentowała swoją pracę, której głównym elementem były jej własne zdjęcia obiektów astronomicznych. Jako finalistka Asia otrzymała zaproszenie do udziału finale ogólnopolskim w Grudziądzu. Więcej informacji można przeczytać tu: http://planetariumgrudziadz.pl/omsa

Organizatorzy konkursu na etapie wojewódzkim to

1.     Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej,

2.     Wydział  Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki  Politechniki Łódzkiej,

3.     Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Arego Sterrnfelda w Łodzi,

4.     Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym  Seminarium Astronomicznym wiąże się z przedstawieniem swojej pracy na forum i konkurowaniem z finalistami z pozostałych województw. Najprawdopodobniej swoją pracę Asia będzie również prezentować na Politechnice Łódzkiej podczas wielkiego finału konkursów organizowanych przez politechnikę.

Konkursy z astronomii są dość trudne i niewielu uczniów decyduje się na ich wybór, chociażby dlatego, że obecnie w programie gimnazjum nie ma nawet elementów astronomii. W tym konkursie dodatkowym \"utrudnieniem\" była konieczność publicznego prezentowania swojej pracy i odpowiadanie na pytania członków Komisji dotyczące wybranego tematu. Jak duży powoduje to stres niech świadczy fakt, że część zakwalifikowanych do finału uczniów zrezygnowała.

Tym bardziej doceniamy sukces Asi.

L. Omiecińska

Przeczytano: 1627 razy. Wydrukuj|Do góry

Konkurs astronomiczny