Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
https://zskwiatkowice.wodzierady.pl

27 stycznia 2020 19:48 | Nasze sukcesy

Sukces w konkursie z fizyki

10 stycznia trzech naszych uczniów - Maciej Gara, Antoni Nowak oraz Adam Omieciński brali udział w kolejnym etapie konkursu fizycznego „Fascynująca Fizyka-poziom podstawowy”. Konkurs jest organizowany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Chłopcy, wraz z 45 uczniami z innych szkół, przez dwie godziny rozwiązywali zadania z różnych dziedzin fizyki. Zadania nie były łatwe, wykorzystywały poznane prawa i zasady fizyczne w sytuacjach typowych oraz problemowych.

W ostatnich dniach ferii otrzymaliśmy oficjalne wyniki konkursu i niezmiernie cieszy nas, że dwóch uczniów -  Maciej Gara i Adam Omieciński zostali finalistami i 23 marca będą uczestniczyć w auli Politechniki Łódzkiej w finale, który będzie polegał na prezentacji doświadczenia fizycznego. Oficjalne wyniki można zobaczyć na stronie Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki - kliknij tutaj.

Ogromne słowa uznania i gratulacje należą się uczniom, ponieważ, jak wszyscy, wiemy fizyka nie jest prostym przedmiotem, wymaga dużej wiedzy zarówno z fizyki jak i dużych umiejętności matematycznych. Tym bardziej cieszy nas to, że znaleźli się wśród 15 najlepszych w województwie. Wielkie brawa i życzymy zdalszych sukcesów!

W czasie ferii, gdy większość uczniów odpoczywała, Maciek i Adam brali udział w jeszcze jednym konkursie, tym razem z matematyki. W Piotrkowie Trybunalskim odbył się kolejny etap Olimpiady Matematycznej Juniorów, w której brało udział blisko 60 najlepszych uczniów z dwóch województw łódzkiego i  świętokrzyskiego. Na wyniki wciąż czekamy i trzymamy kciuki.

Lidia Omiecińska - nauczycielka fizyki i matematyki