Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
https://zskwiatkowice.wodzierady.pl

11 stycznia 2020 21:06 | Nasze sukcesy

Kolejny etap Turnieju Szachowego - Wieluń

Jadąc na Rejonowy Turniej Szachowy, gdyby ktoś powiedział, że zdobędziemy trzecie miejsce, brałbym ten wynik w ciemno. Natomiast wracając z tych zawodów -Turnieju Rejonowego, zwanego półfinałem wojewódzkim, w którym zajęliśmy trzecie miejsce, czujemy lekki niedosyt! Walka była bardzo zacięta. Do zakończenia ostatniej partii nie było wiadomo, kto zajmie pierwsze, drugie czy trzecie miejsce. Niestety, wynik drużyn przeciwnych zdecydował o końcowej klasyfikacji. My zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy było możliwe. Różnice punktowe były bardo niewielkie i tak pozostało do samego końca. Miejsca poza podium miały dużo mniej punktów (4-2 punkty)

 

Wynik rywalizacji:

Miejsce:

Duże punkty

Małe punkty

miejsce pierwsze

8

14

miejsce drugie

7

13,5

miejsce trzeci

7

13

Dwa pierwsze miejsca zajęły szkoły z powiatu wieluńskiego, systematycznie biorące udział w zawodach, mając zawodników z wysokim rankingiem szachowym 1600-1800.

Nie odstając poziomem od tych zawodników, zajęliśmy trzecie miejsce!

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Maciej Gara,

Olaf Jędryka- Maciaszek

Kacper Wróblewski

Klaudia Omiecińska.

 

Serdeczne gratulacje!

 

Otarliśmy się o drugie miejsce, a gdyby nam się udało, awansowalibyśmy do turnieju wojewódzkiego. Ale to dla nas i tak ogromny sukces.

Szachy to nie tylko przyjemność i rywalizacja. To umiejętność pełnej koncentracji, opracowania strategii i taktyki, opanowanie emocji i oczywiście doskonałe opanowanie zasad gry. I to wszystko zadziałało. A choć częściowo tę atmosferę i walkę w ciszy i skupieniu pokazują zdjącia naszych zawodników podczas poszczególnych partii.

Opiekun : P. Łukasz Juszczak