Zespół Szkół w Kwiatkowicach - Przedszkole, Szkoła Podstawowa
https://zskwiatkowice.wodzierady.pl

11 stycznia 2020 21:04 | Nasze sukcesy

Turniej szachowy

Szachy to strategiczna gra planszowa, która czasami bywa nazywana grą królewską. Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportową. Jeśli uznać, że wszystkie dyscypliny sportu łączy wysiłek fizyczny, rywalizacja, konieczność rozwoju, by stawać się lepszym, to szachy jak najbardziej do tego pasują. Szachy można uznać za sport umysłowy, gdzie kluczową rolę odgrywa umysł gracza.

 

Doceniając rolę szachów, w ostatnich latach w wielu szkołach nauka tej gry wpisała się w różne projekty i programy. Nauka gry w szachy, szczególnie w młodszym wieku szkolnym, dostarczając dzieciom rozrywki i zabawy, jest równocześnie doskonałą formą stymulowania ich rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. 

 

W naszej szkole także promujemy tę grę poprzez udział w różnych turniejach.

29 listopada, w Okupie, odbył się turniej szachowy, w którym wystartowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych. W roczniku 2005-2006 naszą szkołę reprezentowali: Maciej Gara, Olaf Jędryka-Maciaszek, Kacper Wróblewski oraz Klaudia Omiecińska. Drużyna ta zajęła pierwsze miejsce co dało nam awans do turnieju rejonowego, w którym będziemy reprezentować powiat łaski. Gratulujemy! Trzymamy kciuki 9 grudnia 2019 roku w Wieluniu.

W kategorii wiekowej 2007 i młodsi naszą szkołę reprezentowali: Zosia Bartczak, Kacper Kowalski, Wiktoria Doliwka oraz Otylia Jędryka- Maciaszek. Drużyna ta zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy i wróżymy sukcesów na przyszły rok!

 

Opiekun p. Łukasz Juszczak