Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Aktualności

19 listopada 2020 22:22 | Aktualności

InstalLogik - co to takiego?

W czasie nauki zdalnej troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w internetowym konkursie InstaLogik organizowanym min. przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Konkurs InstaLogik jest konkursem matematyczno - informatycznym o zasięgu ogólnopolskim. W czasie konkursu na I etapie uczniowie zmierzyli się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. Rozwiązywanie zadań konkursowych umożliwiło uczniom rozwinąć umiejętności logicznego, algorytmicznego i kreatywnego myślenia oraz wprowadziło ich w tajniki programowania i informatyki. W edycji 2020/2021 wzięło udział ponad 3400 uczniów z 545 szkół.

Jest nam niezmiernie miło, że wśród uczniów zakwalifikowanych do II etapu jest uczeń z klasy VI z naszej szkoły - Wiktor Omieciński.

Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i udział w konkursie, a Wiktorowi gratuluję i trzymam kciuki za równie pomyślny udział w II etapie, gdzie Wiktor zmierzy się min. z podstawami programowania w języku Assambly. Powodzenia!

Anna Grzybowska

Przeczytano: 49 razy. Wydrukuj|Do góry