Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Aktualności

14 października 2020 21:13 | Aktualności

Obchody DEN w klasie IV

We wtorek 13 października od rana, tuż po dźwięku dzwonka lekcyjnego, co godzinę słychać było na szkolnym korytarzu wydobywające się z sali nr 2 dźwięki trąbki i klarnetów w rytm melodii popularnego "Sto lat". Były one odgrywane w wykonaniu uczennic klasy IV: Weroniki Świątczak, Julii Grzelakowskiej i Patrycji Śmiałkowskiej. To z okazji tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które z uwagi na obostrzenia, odbywały się u nas zupełnie inaczej niż co roku, bez uroczystych akademii, tylko w klasach.

Uczniowie klasy IV z własnej inicjatywy i z pomocą rodziców rozpoczęli obchody tego święta już na pierwszej godzinie lekcyjnej z wychowawcą. Na tej lekcji uczennice odegrały przepiękny koncert muzyczny popularnych utworów, zapoznały swoich kolegów z klasy z dźwiękami gamy, budową i konserwacją swoich instrumentów muzycznych oraz ze swoją pasją do muzyki.

Nie obyło się bez szczerych życzeń, kwiatów, odśpiewania "Sto lat" nauczycielom, dyrekcji i pracownikom szkoły.

Bardzo dziękuję dzieciom i ich rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomysłowość oraz za okazany dowód wdzięczności i szacunku dla pracy nauczycieli.

Marzena Michalak

Przeczytano: 170 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: