Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Aktualności

16 września 2020 17:30 | Aktualności

Jak Dzień Kropki świętowała klasa III?

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi, zabawy, pokonywania ograniczeń i umacniania wiary we własne siły.

            We wtorek, 15 września społeczność klasy III Szkoły Podstawowej w Kwiatkowicach przeniosła się w kropkowy świat.

Dlaczego akurat kropka? Ponieważ właśnie od niej wszystko się zaczęło. Kropka, która zmieniła świat małej Vashti?... albo Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. "Kropka" to pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją dzieciom rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

 Tego dnia na ostatniej godzinie lekcyjnej wraz z wychowawczynią – panią J. Kudlińską i panią M. Olszewską uczniowie klasy III rozpoczęli obchody święta od poznania historii małej Vashti na podstawie filmu. Trzecioklasiści rozmawiali o swoich talentach i mocnych stronach, które następnie przedstawili w formie plastycznej. W taki sposób powstało  klasowe drzewo talentów. Z kolei do utrwalenia tabliczki mnożenia wystarczyło kilka kropek i kostka do gry. Łączenie ponumerowanych kropek zgodnie z ich rosnącą kolejnością to następne zadanie, które z przyjemnością wykonywali uczniowie, aby odkryć tajemniczy obrazek. Największą przyjemność sprawiło uczniom ozdabianie szkolnego dziedzińca w  kropki przy pomocy kolorowej kredy. Efekt był niesamowity! Każdy narysował kilka kropek, wspólnie uczniowie stworzyli niesamowite kropkowe dzieło, które będzie cieszyć do najbliższych opadów deszczu. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali dyplomy za aktywne uczestnictwo w tym niezwykłym dniu.

Było kropkowo, kolorowo, edukacyjnie i… wyjątkowo a kropka była tylko pretekstem do wszystkich działań, ćwiczeń i zabawy.

 Marzena Olszewska

 

 

 

 

Przeczytano: 146 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: