Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Aktualności

27 czerwca 2020 16:15 | Aktualności

Zakończenie zajęć w roku szkolnym 2019/20

W tym roku dzień zakończenia zajęć i odbiór świadectw przypadł na 26 czerwca. Mimo reżimu sanitarnego stawili się prawie wszyscy uczniowie. Ale uczniowie z poszczególnych klas odbierali świadectwa w wyznaczonych godzinach i salach i tylko w obecności swojego wychowawcy. Odbiór świadectwa, często z wyróżnieniem, to dla uczniów bardzo ważny moment. Rodzice nie mogli towarzyszyć swoim dzieciom podczas wręczania świadectw w salach. Ale podczas oczekiwania na ich wyjście była okazja do porozmawiania, podzielenia się swoimi odczuciami na temat mijającego trudnego roku szkolnego.

W tym dniu oczywiście nie mogło zabraknąć uczniów klasy VIII. Tradycją naszej szkoły jest uroczysta gala wręczenia świadectw uczniom kończącym szkołę. Ale w tym roku pandemia pokrzyżowała te plany. Dlatego przygotowaliśmy skromną uroczystość. Na tle barw narodowych, przed rodzicami, uczniowie odbierali świadectwa ukończenia szkoły z rąk dyrektora. Prawie połowa uczniów w tym trudnym roku zapracowała na świadectwo z biało-czerwonym paskiem. Poza tym uczniowie odbierali nagrody za sukcesy w dziedzinie sportu i konkursy wiedzowe, w których brali udział i zajmowali wysokie miejsca.

Bardzo miłym fragmentem uroczystości było obejrzenie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów. Przedstawiała ona różne szkolne wydarzenia, akcje, wycieczki, w których brali udział w ostatnich kilku latach. Niektórym rodzicom i uczniom łezki wzruszenia zakręciły się w oku.

Uczniowie klasy VII nie mogli być obecni na uroczystości, dlatego w ich imieniu wystąpiła wychowawczyni, p. Małgorzata Kujawińska, która wręczyła drobne upominki i odczytała list skierowany do uczniów kończących szkołę, a napisany przez młodszych kolegów.

Było wiele miłych życzeń, podziękowań, kwiatów.

Na naszą uroczystość przybyli: Przewodniczący Rady Gminy, p. Łukasz Kukieła, inspektor ds. oświaty w urzędzie gminy, p. Aneta Stępień, radny powiatu łaskiego, p. Florian Podębski. Ze względu na obowiązki służbowe nie mogła przyjechać Pani Wójt. Dla najlepszego ucznia władze samorządowe przygotowały nagrodę. Nagrodę, jak co roku, także ufundował p. Florian Podębski. Bardzo dziękujemy.

Gorące podziękowania należą się Radzie Rodziców, która sfinansowała wszystkie nagrody książkowe dla uczniów, także z klas młodszych.

Chciałoby się napisać, że w okresie wakacyjnym, aż do września, ucichnie szkolny gwar. Ale tak naprawdę ucichł on już w marcu, gdy praca wszystkich szkół w Polsce została ograniczona. Napiszę więc tak:

Miejmy nadzieję, że we wrześniu na szkolne korytarze wróci dziecięcy gwar, dzwonek bedzie wyznaczał rytm dnia, nauczyciele spotkają się z uczniami już nie on-line, tylko w lekcyjnych salach.

Do widzenia

Anna Grzybowska, dyrektor szkoły

Przeczytano: 341 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: