Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Aktualności

26 czerwca 2019 12:09 | Aktualności

Jak wakacje to ... półkolonie

Dla 50 dzieci z terenu naszej gminy (ze szkoły w Zalesiu i z Kwiatkowic) w dniach 24.06 - 28.06 zorganizowane zostały półkolonie. Codziennie czakały na nie różne atrakcje.

Pierwszego dnia grupa zwiedzała Niebieskie Źródła w rezerwacie przyrody koło Tomaszowa Mazowieckiego. A kolejne dwie godziny dzieci spędziły w parku edukacyjnym "Mikrokosmos" koło Ujazdu. W towarzystwie ogromnych owadów bawiły się na placu zabaw, a wcześniej poznały zwyczaje panujące wśród tych małych zwierzątek, ale w parku pokazanych w ogromnym powiększeniu.

Dzień drugi to seans filmowy w Cinema City w Łodzi. Film pt. "Paskudy" bardzo się dzieciom podobał. A później mogły wyszaleć się w sali zabaw Yupi Park.

W środę miała miejsce wycieczka do Dinoparku w Kołacinku. Upał naszym dzieciom wcale nie przeszkadzał. Wręcz przeciwnie, humory i dobry nastrój dopisywały. Za każdym zakrętem łypały na nie wzrokiem groźne tyranozaury, diplodoki, triceratopsy.

Czwartek to dzień zabaw na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Były rozgrywki sportowe, podchody w pobliskim parku i poszukiwanie sarkofagu z mumią faraona. Były też rozrywki umysłowe w teleturnieju "Jeden z dziecięciu", gry planszowe i czytanie bajki. Zabawa w gonitwę wokół koła z krzeseł nie miała końca, bo byli ciągle chętni, aby się pobawić.

Kto był zmęczony mógł zrelaksować się na karimatach w cieniu drzew. Około południa dojechały lody. Pyszności, zwłaszcza, że dzień był bardzo ciepły, ale już nie upalny. No po prostu było super.

Ostatniego dnia miała miejsce wizyta w interaktywnym muzeum Elektrowni Bełchatów "Giganty Mocy". Dzieci dowiedziały się, jak powstaje energia elektryczna i jaka jest droga od wydobycia węgla do napędzania różnych urządzeń. W jednej z sal można było posłuchać, jak powstał węgiel brunatny, który zadecydował o powstaniu bełchatowskiego zagłębia węglowego.

I tak półkolonie letnie dobiegły końca. Życzymy dzieciom udanej dalszej części wakacji.

Anna Grzybowska

Przeczytano: 314 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

W muzeum Giganty Mocy