Zespół Szkół w Kwiatkowicach woj. łódzkie - witamy na naszej stronie

Aktualności

19 czerwca 2019 20:38 | Aktualności

Uroczystość ukończenia szkoły przez klasy VIII i III Gimnazjum

19 czerwca odbyła się uroczystość z okazji ukończenia szkoły przez uczniów klasy VIII i III Gimnazjum. To wyjątkowy dzień, bo równocześnie zakończyła się 20-letnia historia naszego Gimnazjum. Z dniem 1 września 2019 r. formalnie przestanie ono istnieć.

Szkoda, bo przez te lata wiele się działo. Przez prawie 15 lat szkołą kierowała p. Marzenna Cymerman. Imprezy środowiskowe, występy kabaretowe, wielodniowe wycieczki, szkolne uroczystości, sukcesy w licznych konkursach, aktywny i pomysłowy Samorząd Uczniowski - to wszystko składało się na to, że nasz nieduży Zespół Szkół złożony ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola miał swoją duszę i swoisty klimat.

Powyższe słowa potwierdziła oczywiście tegoroczna uroczystość. Na początku był polonez. W przepięknym układzie choreograficznym mogliśmy zobaczyć naszych absolwentów - galowo ubranych, dostojnie poruszających się po parkiecie. Dech nam zapierało. Następnie odbyła się część oficjalna, czyli wręczanie świadectw, nagród, dyplomów.

Nagrody przede wszystkim ufundowała Rada Rodziców, ale znaleźli się także inni sponsorzy. I tak nagrodę za najlepsze wyniki w nauce przekazał p. Florian Podębski, radny powiatu łaskiego i Prezes Zarządu Gminnego OSP, nagrodę specjalną ufundowała szkolna pielęgniarka, p. Michalina Bartosik. Zostały także wręczone Nagrody Dyrektora oraz Nagrody Wójta za wyjątkowe wyniki w konkursach pozaszkolnych, wysokie wyniki w nauce i z egzaminów. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości. Przybyli bardzo licznie rodzice, dziadkowie uczniów, ale także przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy lokalnych instytucji. Mamy nadzieję, że przygotowany przez młodzież program dostarczył wielu wzruszeń i podobał się publiczności. Było kabaretowo, śpiewająco, tanecznie, muzycznie. Popisy aktorskie naszych uczniów były imponujące. Kto nie był niech żałuje, bo żadne słowa tego nie opiszą.

Ogromne podziękowania należą się wychowawczyniom za to, że wspaniale przygotowały swoich uczniów do występu, pokierowały organizacją uroczystości i dzięki temu po raz ostatni mogli oni pokazać co potrafią.

Już po zakończeniu uroczystości nastąpiły osobiste podziękowania, pożegnania, nie brakowało łez, ale mieszały się one z radością, bo w końcu rozpoczęły się wakacje.

Naszym absolwentom życzymy jeszcze pomyślnie zakończonej rekrutacji do szkół średnich.

Anna Grzybowska

Przeczytano: 421 razy. Wydrukuj|Do góry

Zakończenie roku szkolnego 2018/19